Унаслідок вторгнення арктичного повітря з Півночі Європи та впливу насиченого вологою південного циклону, 7-9 січня на Черкащині очікуються складні погодні умови.

Про це повідомляє Черкаський обласний центр гідрометеорології.

Відтак, 7 січня та продовж доби 8 січня прогнозуються значні опади, сніговий покрив – 10-20 сантиметрів. Пориви вітру – 15-20 м/с, хуртовини, снігові замети висотою 30-40 сантиметрів, на дорогах – ожеледиця.

Також упродовж 7-9 січня очікується значне зниження температури повітря – вночі до 14-19 градусів морозу, а вдень до 9-14.

Такі складні погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи комунальних служб та енергетичних підприємств, порушення та припинення руху транспорту на дорогах, погіршення умов життєзабезпечення населення.

Як повідомляє заступник міського голови Олександр Флоренко, усі комунальні служби громади попереджені і знаходяться в режимі готовності. Проте й зазначає, що моментально таку кількість снігу очистити не вдасться. На ліквідацію такої негоди, як правило, піде від даох до трьох діб після її завершення. Протяжність всіх вулиць Золотоноші складає майже 160 кілометрів, а разом з селами – більше 240. Головна задача служб в перші години після завершення негоди – очищення основних шляхів та автобусних маршрутів. А вже потім – робота на другорядних вулицях.

– Будемо дуже вдячні, якщо на маленьких вуличках та провулках кожен з нас приготує снігоприбиральні лопати і трішечки допоможе комунальникам коло свого двору. А ще була б дуже сильна допомога, якби кожен з вас на другорядних вулицях оглянув стан своїх дерев на прилеглих територіях. Бо там, де зелені насадження досить запущені і заважатимуть проїзду спецтехніки, є висока вірогідність, що вулиця так і залишиться засніжена. Адже туди елементарно не зможуть заїхати трактори комунальних служб. Ремонт навісного обладнання і скла техніки  – досить дороговартісна річ, – зазначає Олександр Флоренко.

Посадовець закликає з порозумінням поставитися до цієї інформації і допомагати один одному в подібних ситуаціях. За його словами, це не перша подібна  стихія, яку громада переживала разом.

– Впоралися раніше, впораємося і зараз. Працюємо далі, – резюмує Флоренко.