На «гарячу лінію» Золотоніського міського голови зателефонувала жінка і повідомила, що на кризі замерзлої річки Золотоношки, поблизу містка на Зозулівку, безпорадно стоїть лебідь. Містянка не змогла байдуже пройти мимо птаха, який озирався довкола у пошуку їжі й тепла. Мороз того дня сягав близько 20 градусів. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

За викликом чергового міської ради на вказану локацію прибули заступник міського голови Олександр Флоренко, начальник управління ЖКГ Артем Харін, керівники дільниці благоустрою – Олена та Олександр Козлові, Павло Верчик, Віталій Лозовий та ще двоє золотонісців, які побажали бути інкогніто.

Відразу упіймати лебедя добровільним рятувальникам не вдалося. Наляканий птах до рук не йшов, навпаки, все більше заходив на середину річечки. Потім і зовсім подався у напрямку Благовіщенського мосту. Щоб білий красень зовсім не зник у заростях, люди перегородили йому шлях. Управлінцям довелося знайти та скористатися волейбольною сіткою. Одні розкинули тенета на березі, інші відлякували птаха з криги. Хоча й лячно було, а нетовстий лід тріщав під ногами, та справу треба було довести до кінця.

Спільними зусиллями лебедя таки впіймали. Агресивний птах шипів і намагався ущипнути своїх рятувальників, не розуміючи, що люди хочуть йому добра. Операція із спасіння зайняла не одну годину. Завершилася вже коли на землю лягли перші сутінки.

Лебедя помістили у клітку і привезли відігріватися у теплицю ПП «Базис плюс». Наступного дня його оглянув ветеринарний лікар Євгеній Богацький. За його вердиктом, птах здоровий, але до відльоту фізично не готовий і для великої відстані у нього не вистачило б сил. Лікар зауважив, що й у клітці тримати його довго не можна. Якийсь день-другий, доки відігріється. Він порадив звернутися до Межигірського притулку для лебедів.

У телефонному режимі Олена Козлова з’ясувала, на яких умовах можна прилаштувати врятованого птаха. Тамтешні орнітологи запевнили: прийом лебедів безкоштовний і будуть вдячні за доставку.

Тож дорога комунальників пролягла до Межигір’я. Автомобіль Павла Верчика з птахом у клітці пропустили на територію притулку. Лебедя оглянув орнітолог і зауважив, що це – лебідка, оскільки жіночі особини менші за розмірами і мають коротшу шию. У неї травмована нога, можливо, саме це і стало причиною її зимівлі у Золотоноші. Птаху трохи більше 2-х років. Його помістили у вольєр для догляду. Лише через 2 тижні лебідку випустять на ставок. Таких птахів у притулку наразі близько 40. Донедавна їх мешкало 90. При заселенні їм підрізають крила, щоб вони набралися сил і не полетіли завчасно. А потім білі красені самостійно залишають територію Межигір’я.

Ось у такому санаторії зимуватиме золотоніська лебідка, яку не залишили напризволяще містяни у люті холоди:

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).