Чистота – запорука затишного і комфортного життя громади.

Золотоніська міська територіальна громада – це безліч квартир, та тисячі приватних будинків, одна спільна, велика оселя для всіх її мешканців та гостей, чистота якої починається із відповідального ставлення до себе та довкілля, злагодженої роботи комунальних служб, та простих містян.

Тисячі Золотонісців користуються послугою з вивезення твердих побутових відходів. Але є і й такі, що категорично відмовляються від укладання договору, мотивуючи це тим, що у них воно відсутнє. В той час як вже звичною стала сумна картина стихійних звалищ у лісосмугах, лісах, та просто обабіч дороги.

Та чи є порушенням закону відсутність договору, та ухиляння від його укладення?!

Працівники муніципальної інспекції вже не перший рік привчають містян до охайності та порядку. Перш за все проводячи профілактичну роботу та видаючи приписи, в тому числі й за відсутність договору на вивіз сміття, де чітко вказують, що це є ПОРУШЕННЯМ Правил благоустрою населених пунктів Золотоніської міської територіальної громади (а саме пункту 9.1.9). Проте більшість громадян не надають припису суттєвого значення.

Що про це говорить закон?

Частина 1 статті 25 Закону України «Про житлово – комунальні послуги» чітко визначає «Споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку»

Згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Тобто, законні підстави для притягнення до відповідальності за відсутність договору є.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).