Прийдешній опалювальний сезон в Україні буде найважчий за всі роки. Розпочати його планують з 15 жовтня, зважаючи на погодні умови. З метою економії енергоресурсів, кабмін має намір знизити температурний режим у помешканнях багатоповерхівок до 16 градусів. Цієї зими ціна на газ для населення не зміниться, запевняють у державі, проте все ж радять мати альтернативу і запастися дровами.

Видання Золотоноша.City розповідає, що заготівля дров у списку першочергових завдань у золотонісців. Оголошеннями з продажу альтернативного твердого палива рясніють газети та соціальні мережі, інформація про найдобросовісніших продавців передається черезтинним радіо. Окрім приватного сектора легально якісний паливний матеріал можна замовити у Золотоніському лісовому господарстві. Тут попит на дрова збільшився утричі порівняно з минулим роком. Щоправда черга, зізнаються співробітники, вже складена на місяць вперед. Тобто, якщо хочете до кінця вересня отримати дрова – варто поспішити із замовленням.

У Золотоніському лісовому господарстві щодня спеціалісти приймають 35-40 заявок від населення. Наразі тут можна придбати паливну деревину з акації, дуба, клена й сосни. Вартість одного кубометру хвойних дров становить 660 гривень та 930 за кубометр твердої породи. Довжиною два-три метри.

– Щоб оформити купівлю дров потрібно приїхати у лісгосп з паспортом та ідентифікаційним кодом і написати заяву. Спеціаліст ставить вас у чергу й напередодні повідомляє замовнику про заготовлені кругляки. Розрахуватися можна онлайн або у терміналі на місці, – розповідає деталі оформлення заявки інженер з лісових культур ДП «Золотоніське лісове господарство» Олена Лістрова. І додає: – Лісгосп реалізує дрова хвойних порід по 660 грн безпосередньо з лісу. Та за ціною 1035 грн за 1 метр кубічний з проміжного складу.

Тобто, купуючи дерево, замовник забирає його з місця рубки – це може бути ліс у Дмитрівці чи Шабельниках. Для зручності й за додаткову оплату деревину можуть привезти безпосередньо на базу лісового господарства у Вільхи.

У межах діяльності лісгоспу знаходиться Чорнобай, Драбів та частина Канівського району. До Золотоніського лісового господарства входять Вільхівське, Деньгівське, Ліплявське, Прохорівське та Великобурімське лісництва. На базі кожного продаються дрова, в основному хвойних порід.

– Уся продукція, яку ми відпускаємо має бирку, власник отримує товарно-транспортну накладну – це свідчення легальності, правильного походження деревини. За документами й чіпом можна відслідкувати законність продукції, – уточнює дівчина.

З турботою про людей

Комунальні служби Золотоноші допомагають дровами категорійним верствам населення. У першу чергу це родини учасників бойових дій та внутрішньо переміщені особи. Надалі розглядатимуть заявки пенсіонерів та інших заявників.

– Станом на сьогодні маємо 33 замовлення. Кожне детально вивчаємо й обстежуємо умови, потім комісійно приймаємо рішення. Окрім Золотоноші опрацьовуємо заявки від старост сіл Благодатне, Деньги, Кропивна, Крупське і Коробівка, – прокоментував начальник управління ЖКГ Артем Харін.

Після санітарної обрізки дерев гілля та стовбури укомплектовують на території ПП «Базис плюс» і ЗІЛом розвозять категорійним верствам населення. На одне домоволодіння припадає 5-6 кубів деревини.

– Ми подали заявки на трьох осіб до управління житлово-комунального господарства – це учасник війни 1932 року народження та ще дві сім’ї внутрішньо переміщених осіб. Перша сім’я переїхала з Харківської області, в будинку немає газу лише пічне опалення, вікна оббиті плівкою. У іншому будинку живе три сім’ї з двома дітками, які переїхали з Маріуполя, – розповіла староста села Крупське Надія Хомут.

Якщо з купівлею деревини проблем менше, то для самостійної заготівлі, яка б не суперечила Закону, потрібні спеціальні дозволи. Законодавство забороняє збирати сухостій у лісі. Просто піти до лісу й напиляти сушняку чи вітровалу не можна, адже згідно з Лісовим кодексом збір мертвих стовбурів дерев або їх частин потребує спеціального документу – лісорубного квитка. Він видається постійними лісокористувачами, в основному це лісогосподарські підприємства. Саме вони мають ліквідувати захаращеність в лісі, адже це робота з підвищеною небезпекою. Несанкціонована рубка сухостою кваліфікується за ст. 65 кодексу про адмінправопорушення «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» і карається штрафами.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).