Минулої п’ятниці на просторах мережі Інтернет у Facebook з’явилася стаття від видання “Золотоноша City” із красномовним заголовком “Кошти на благоустрій у Золотоніській ОТГ закінчуються, але наміру згортати господарські роботи немає”. Це спровокувало жваве обговорення у тій же соціальній мережі, а деякі “громадські активісти” вдалися до маніпулювання фактами, зокрема про нібито відсутність коштів на сферу благоустрою. То чи справді на благоустрій громади вже відсутнє фінансування?

Хто розуміється у бюджетному законодавстві, тому буде зрозуміло таку термінологію як “Організація благоустрою населених пунктів”. Це не лише квіти та чисті тротуари, це не тільки вчасно покошені газони та прибране сміття з урн. Цей термін окреслює велике коло наданих послуг та придбаних товарів по догляду та утриманню об’єктів благоустрою інфраструктури громади. В нашому випадку це, наприклад, ще й придбання солі та реагентів для обробітку тротуарів у зимовий період. Придбана, але не використана сіль залишається на зберіганні на новий осінньо-зимовий період. Протиожеледні реагенти, які не були використані взимку, знайдуть своє застосування у період боротьби з карантинними рослинами влітку.

Організація благоустрою – це також і утримання кладовищ та зелених насаджень. Цього року службою з благоустрою здійснена титанічна праця із прибирання кладовищ у селах громади. Там були прибрані хащі та аваріні дерева, які, напевне, були свідками ще перших поховань на тих кладовищах. І зараз ці роботи продовжуються, не збавляючи темпів.

Витрати на благоустрій – це і безпека громади. Адже із програмної класифікації видатків “Організація благоустрою населених пунктів” здійснюються видатки на придбання та утримання камер відеоспостережень. Лише від початку року в місті ми встановили та ввели в загальну систему відеоспостереження 7 камер і маємо намір встановити ще. Безпека – це не лише камери спостереження, а й освітлення вулиць, відшкодування за електроенергію яких та технічне обслуговування здійснюється саме з “благоустрою”.

Це не вичерпний перелік того, що фінансується по благоустрою. Тут і стерилізація безпритульних тварин, ремонт та утримання світлофорних об’єктів, прикрашання місць загального користування для святкувань, поточні ремонти елементів благоустрою тощо.

То чи справді закінчилися згадуванні 8 мільйонів? Та чи вісім? Для того щоб зрозуміти це, пропонуємо вам зануритися у світ цифр, які і допоможуть нам розібратися в цій історії.

Загалом, по 25 позиціях, які стосуються організації благоустрою бюджетними асигнуваннями, на рік передбачено близько дванадцяти мільйонів. Станом на квітень касових видатків було здійснено на суму близько шести мільйонів гривень. При нескладному підрахунку можна зрозуміти, що витрачено менше половини. Так чому ж постало питання про закладання в поточний бюджет додаткових коштів? Відповідь проста. З метою недопущення ситуації, коли наприкінці року складуться обставини недостатнього фінансування поточних робіт та закупівлі товарів і послуг з благоустрою, які можуть бути вкрай необхідними в майбутньому.

Читач може запитати – то чому виникла така потреба зараз та чому майже половина коштів використана вже в квітні? Ми не знімаємо із себе управлінської відповідальності за те, що не дослідили усі масштаби потрібних робіт цього року в усіх населених пунктах громади при формувані бюджету на 2021 рік. Скористалися титульними потребами, які ще формувалися сільськи радами. У своїй роботі ми вже це врахували та працюємо далі над тим, щоб не допустити подібних ситуацій у майбутньому.

Начальник управління житлово-комунального господарства, Артем ХАРІН

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).