Таких поривів вітру Золотоніщина не відчувала давно. У суботу, 28 жовтня, як і попереджали синоптики, над районом вирувала стихія. Грюкали відкриті двері вчасно не зачинених горищ, з дахів злітав шифер та черепиця, вітер гучно вигравав металопрофільними воротами та заборами, дерева, ніби божевільні, гнулися на всі боки, розкидаючи останнє листя й сухі гілки… Видання Золотоноша.City розповідає, що деякі насадження не витримали напористого вітру і їх вивернуло з корінням. Інші – впали на дорогу, перегороджуючи автосполучення.

У центрі Золотоноші, поблизу міської ради вітрюган вивернув дві ялинки.

Біля районної військової адміністрації – високу тую.

На щастя, обійшлося без жертв.

За інформацією начальника Черкаської обласної гідрометцентру Віталія Постриганя, потужна вітрова стихія на Золотоніщині була спричинена атакою швидкісного циклону з Атлантики. Метеостанції області зафіксували швидкість вітру 17-22 м/с (до 80 км/год), що відповідає небезпечному метеорологічному явищу І рівня небезпечності.

Жителі громади відчули всю могутність стихії, коли у населених пункта зникло енергопостачання. У місті були локальні обриви проводів та недовгі перебої з електроенергією, а от навколишні села майже добу чекали на відновлення.

— В основному обривали дроти дерева, які падали від вітру. Не тільки наші, а й високовольтні, пошкодили лінію 35 тисяч вольт. Особливо у Благодатному. Це призвело до відключень Золотоніської громади від енергопостачання. Найбільше постраждали села: Маліївка, Щербинівка, Кропивна, Деньги, Благодатне, Коробівка, Кедина Гора. Вони були знеструмлені повністю, від суботнього ранку до 12 години ночі у неділю. У неділю, 29 жовтня, станом на 17-00 годину, ми все включили, – підсумував очільник «Золотоніських енергетичних мереж» ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Середа. У ліквідації наслідків стихії задіяли всіх працівників РЕМу. Два дні працювали 17 бригад, більше 50 людей.

Негода наробила біди і в Благодатному. О 8 ранку до Добровільної пожежної команди зателефонували селяни і розповіли, що вітер зламав сосни, які впали й перегородили дорогу.

— Ми виїхали на місце події. На допомогу під’їхав депутат міської ради Анатолій Марченко зі своєю командою. Ще одне дерево впало у центрі села. Спільно, всімох, розчистили шлях, – розповів командир бригади Максим Масюк.

Золотоніські рятувальники протягом дня тричі до опівдня виїжджали на місця падіння дерев у громаді. О 9 ранку біля села Кропивна прибрали дерево, що впало на дорогу. О 10:25 біля Коробівки розчистили автошлях від впалого насадження і близько 12-ої, на Садовому проїзді.

У Золотоноші комунальники, за участі ПП «Базис плюс», окрім загального підчищення гілок у місті, патрулювали місто й розчищали місця, де впали дерева: 23 Вересня (впала тополя), вул. Садовий проїзд, 5 (частина туї), вул. Садовий проїзд, 8 (дві ялинки), вул. Шевченка,32 (біля амбулаторії №2), поблизу перехрестя вулиць Героїв Маріуполя-Баха (на тротуарі), біля ФОК «Колос» (береза), вул. Захисників України 2А (абрикоса в дворі).

Золотоніщина пережила вітрову стихію без особливих втрат. Надалі насолоджуємось жовтневими теплими днями. Синоптики обіцяли до кінця місяця тепло, а це ще два дні.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).