Щороку в місті та селах громади відповідні служби здійснюють санітарну обрізку або вирубку аварійних дерев. Зазвичай, ця акція викликає хвилю невдоволення серед містян. Журналісти Золотоноша.City спробувалм роз’яснити складний і тривалий алгоритм підготовки до відповідального процесу, звернувшись за інформацією до начальника відділу муніципального інспектування УЖКГ Максима Антиповича.

– При виконавчому комітеті створена і діє спеціальна комісія у складі 5 осіб – начальник УЖКГ Артем Харін, Максим Антипович, інспектор екологічної служби, старости громад (на території старостатів) та заявники (варіативно). Її очолює заступник міського голови Олександр Флоренко, – розповідає службовець.

За його словами, отримавши заяву від мешканця громади (фізичних, юридичних осіб) про аварійне дерево, комісія виїздить для його обстеження. Яке дерево можна вважати аварійним, регламентується Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України. Згідно з ними, «аварійним» визнається дерево, що має певні структурні дефекти або порушення конфігурації стовбура, через які воно з великою ймовірністю може впасти.

Дерево вважається небезпечним, якщо існує загроза заподіяння шкоди життю та здоров’ю людей або майну, що знаходиться поруч. Якщо на рослині з’явилися дупла, глибокі тріщини між гілками та стовбуром, ознаки утворення внутрішньої гнилі, його також необхідно обстежити на предмет аварійності. До категорії аварійних дерев відносяться ті, нахил стовбура яких понад 450, є видимі пошкодження кореневої системи. Також дерева, заражені омелою та ті, що досягли вікової межі (відповідно до класифікатора для кожного виду).

Аби у роботі комісії взяв участь представник екологічної інспекції, управлінці заздалегідь готують лист (прохання) до Центральної екологічної інспекції.

– Після комісійного обстеження дерев на кількох об’єктах, відносно кожного складаємо акт. Його погоджує (або ні) державний екологічний інспектор, – деталізує покроково процедуру Максим Антипович. – Наступний крок – пропозицію про зріз дерева виносимо на розгляд членів виконавчого комітету, які повинні дати згоду. Цьогоріч такі документи були підготовлені і подані на погодження засідань у січні, лютому і березні. Маємо три погоджені рішення виконкому. Лише для «березневого» засідання підготували 61 акт, згідно з ними переважна більшість дерев біля районного стадіону «Колос». Частина – біля гімназії ім. С. Д. Скляренка.

За словами муніципального інспектора, після отриманого рішення і підписаного акта управління ЖКГ видає заявнику або підрядній організації ордер (дозвіл) на спилювання дерева. Кількість аварійних дерев у громаді настільки велика, що протягом місяця «закрити» прохання усіх заявників – нереально. Пріоритет – небезпечні дерева, що ростуть у громадських місцях: парках, скверах, тротуарах, на територіях шкіл та садочків.

Для санітарної обрізки погодження не обов’язкові. Нюанс: її слід здійснити до початку вегетаційного періоду рано навесні. Окремо комунальник уточнив: обстеженню підлягають дерева, що ростуть на землях загального користування.

– Якщо дерево росте на приватній території, але його гілля чи стовбур нависли над пішохідною зоною і становлять загрозу для перехожих, ми маємо право вручити припис (попередження) власникам про необхідність його обрізати, – уточнив інспектор. – Аварійні дерева на приватній території – проблема власника. Ми можемо лише рекомендувати їх зрізати, іншими важелями не уповноважені.

За 12 років роботи у складі цієї комісії Максим Антипович стикався з різними ситуаціями. У більшості випадків вони скандальні. До прикладу, вулиця Благовіщенська в минулому році, де зрізали сухе дерево, а декому здалося протилежне. У Меморіальному парку із всихаючої берези відламувалося гілля і падало на перехожих. Під час інциденту доводив правоту своїх дій завдяки фото і відеодоказам. Небезпеку не тільки пішохідній зоні, а й проїжджій частині створювала ялинка біля гуртожитку технічної школи. Її теж довелося зрізати, спрацювавши на випередження. Серед проблемних були і залишаються сухостої на кладовищі по вулbws Монастирська.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).