Мешканці Золотоноші забезпечені безперебійним водопостачанням. Цю послугу надає комунальне підприємство «Міськводоканал». Золотонісці звикли, що вода з кранів у кожній квартирі не має запаху хлору. Як розповідає виданню Золотоноша.City директор Сергій Кузнєцов, це пояснюється тим, що підприємство застосовує спосіб дезінфекції водопровідної води гіпохлоритом натрію. Варто знати, що це – реагент, виготовлений зі звичайної солі, яку можна знайти на кожній кухні. Саме гіпохлорит натрію покращує якість води з крана – не дає специфічного запаху хлору, має більший ефект знезараження, не утворює побічних сполук.
— Сільські керівники дізналися як ми дістаємо воду, як її очищаємо, як відбувається процес фільтрації, – розповідає Сергій Кузнєцов. – Спробували на смак воду, яка піднімається зі свердловин, а потім ту, яку вже мають споживачі, щоб порівняти та оцінити на смак її якість.
— Якість води стала значно кращою, на 220%, – передає враження місцевих голова кварталу Людмила Усик. – Якби не старі труби, то їй би взагалі ціни не було.
Станція знезалізнення викликала жвавий інтерес у старост, кожен з яких мріє про таку систему очищення у своїх населених пунктах. Адже аналіз води у домашніх свердловинах не завжди відповідає державним санітарним правилам і нормам. Олександр Флоренко запевнив, що у перспективі встановлення таких станцій біля сільських резервуарів-веж – цілком реальне. Але попередньо кожен із користувачів повинен чітко розуміти, що ця вода призначена лише для пиття, і аж ніяк не для поливання городів.
— Я в захваті від станції знезалізнення. Смакувала водою, вона, як джерельна. Якби у нашому селі поставили таку систему, де все обладнано за новітніми технологіями, впевнена, що кількість споживачів значно зросла б. Зараз мережею користується лише 40 домоволодінь, підключені школа і фельдшерський пункт. Територія міського водозабору доглянута, все по-господарському, скрізь порядок.
— На міському водозаборі діє 8 свердловин, дві з них потребують реконструкції, – каже Сергій Володимирович. – Уже проведена тендерна процедура, визначено виконавця. Але робота загальмувалася через Казначейську службу, яка затримує стартову проплату, що передбачено законодавством.