«Чому у квитанціях за грудень зросла ціна на водопостачання і водовідведення, вивіз сміття? Чому знову піднявся тариф на комунальні послуги у січні? Чого чекати у лютому? Чи буде ще одне підвищення?» – такі питання турбують золотоніських споживачів і за роз’ясненнями вони звертаються у редакцію Золотоноша.City.
Щоби вкотре пояснити людям алгоритм зміни тарифів, журналісти звернулися до начальниці відділу прогнозування і розвитку громади Вікторії Остроглазової, яка разом з економістами КП «Міський водоканал» готує економічне обґрунтування зміни тарифів.
— У лютому підвищення цін на комунальні послуги не анонсовано і не буде, – запевнила посадовиця.
– Для цього кожен споживач мусить уяснити для себе систему формування тарифу при наданні послуг з водопостачання, водовідведення та вивезення твердих і рідких побутових відходів. Від того, який механізм працює залежить і тариф.
Як каже посадовиця, у Золотоноші немає можливості кинути трубу у Дніпро чи іншу водойму, встановити насоси і звідти качати воду. Пропускати її через систему очищення і постачати безпосередньо споживачу.
На формування тарифу в значній мірі впливає і кількість споживачів: чим більше їх, тим нижчим буде тариф.
— Вода золотонісцям подається з Домантівського водозабору, де діє 8 свердловин. А це за 15 кілометрів від міста, – пояснює Вікторія Остроглазова. – Транспортування – теж формуюча складова. У грудні тариф не піднімали, його відкорегували відповідно до збільшення ціни на електроенергію та пальне.
Варто зазначити, що після введення воєнного стану держава заморозила ціну 1 кВт електроенергії на рівні 1,44 гривень (> 250 кВт – 1,68 грн), але ТІЛЬКИ для населення. Для підприємств-надавачів послуг ціна змінювалася і не 1 раз: 4,8 – станом на 1.12. 2021 року (коли формувався тариф), потім 5,78; згодом – 6,05 грн, наразі – 6,36!
Підприємство несло втрати, а люди отримували послуги і не відчували проблем, з якими зіткнувся «Міськводоканал». Вдумайтеся, в загальному на усіх локаціях – водозабор, подача води, очисні споруди, насосна станція, станція знезалізнення – підприємство споживає за місяць понад 200 тисяч кВт електроенергії!
Не варто забувати і про ріст цін на пальне. Якщо у грудні 2021 року бензин А-95 коштував 29,11 грн/л, то нині – 48,29. Ціна на дизельне пальне зросла до 51 гривні за літр. І це ми не говоримо про вартість запчастин, ремонт і зношення мереж, техніки.
Компенсація протягом року склала 7 мільйонів гривень.
Кожне підприємство має право раз на рік переглядати і змінювати тарифи. Це викликане збільшенням прожиткового мінімуму, ростом мінімальної зарплати із січня 2023 року та змінами складових тарифу.
Тому, просимо з розумінням віднестися до нових цифр у ваших квитанціях і виважено підтримати комунальне підприємство вчасною сплатою за отримані послуги.
До речі, якщо ваш сімейний дохід залишився сталим, а витрати на комунальні послуги зросли, – можете скористатися своїм правом на отримання субсидії.