Традиційна нарада керівників господарських служб міста, що, зазвичай, щосереди проходить під очільництвом першого заступника міського голови Олега Масла та заступника з комунальних питань Олександра Флоренка, цього тижня мала виїзне продовження. Як повідомляє видання Золотоноша.City, після офіційного зібрання у сесійній залі старост громади запросили відвідати міські очисні споруди. Наталія Сергієнко щотижня в доповнення до інформації директора КП «Міськводоканал» Сергія Кузнєцова про роботу очисних, звітує про стан річки Суха Згарь у районі містка біля села Хвилево-Сорочин. Тому вона найперша зголосилася на незаплановану екскурсію, бо посадовиці було цікаво на власні очі пересвідчитися, яким чином вибудований процес очищення каналізаційних стоків. Компанію їй склали Сергій Кожем’яко, Надія Хомут та Олександр Кипич на чолі з Олександром Флоренком.
Сергій Кузнєцов детально розповів про технологічний процес очищення господарсько-побутових стічних вод механічним та біологічним способом. Гості побачили камеру прийому стічних вод, решітки, пісковловлювачі, аератори, первинні радіальні відстійники, повітродувну насосну станцію, вторинні відстійники, чисті озера, що вже вкрилися ряскою, яку залюбки споживають качки. Дізналися про умови вирощення бактерій та їхню роль в загальному процесі, побували на мулових полях.
— Завдяки постійному моніторингу роботи усіх систем, щоденному хімічному аналізу скидів із визначенням вмісту кисню, прозорості, вуглецю, азоту, фосфору, тощо, – каже Олександр Флоренко, – нам вдалося, попри спеку і відсутність природних опадів, досягти вперше за кілька років відчутних результатів.
Що нового дізналися для себе старости і які отримали враження від побаченого?
— Мене вразили 2 аспекти, – поділилася Наталя Сергієнко. – Перший – наскільки складний процес очищення, у якому вигляді надходять каналізаційні стоки і скільки людської праці та ресурсів вкладено для отримання бажаного результату. Була вражена, яка чиста і без запахів вода на виході, де впадає у річку. На чистих озерах квакають жаби. А скільки ряски! Просила директора: «Чи можна до вас по ряску їздить?» Вона росте тільки на чистих водоймах. Другий – це Сергій Кузнєцов. Ніколи його таким не знала. На нарадах завжди серйозний і небагатослівний. А тут – людина у своїй стихії. Це – його дітище. Видно скільки сил, власного здоров’я і нервів вкладено, щоб кожен механізм справлявся зі своїм навантаженням. На очисних була вперше. Це дуже корисний досвід. Я тепер можу своїм сільчанам аргументовано пояснити про стан річки через залпові скиди підприємств, коли помирають бактерії, тощо.
— Враження дуже позитивні і неочікувані. Не знав, що міські очисні – це така величезна і складна махіна, де директор власними руками перебрав до найменшого гвинтика. Зразу вразив сморід. Потім зрозуміли, що це від стоків у первинному стані. Ще більше вразив кінцевий результат – чиста, прозора вода, абсолютно без будь-якого запаху. Я в захваті від мулових полів. Думаю, що в перспективі для мулу знайдуть доцільне застосування. Побачив директора з іншого боку і навіть дізнався, що він може посміхатися.
Наступний вояж сільських керівників запланований на Домантівський водозабор, де наразі тривають підготовчі роботи до буріння двох свердловин.