За 1,5 тижні замінили 230 метрів труб. Незважаючи на масштабний фронт робіт, водопостачання і водовідведення для людей і підприємств не припиняється. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.
На самоплинному колекторі у Золотоноші тривають масштабні роботи із заміни труб системи водовідведення, яка протяглася містом на 7,5 кілометрів. Для відновлення усієї мережі, яка перебуває в аварійному стані через зношеність, відповідно до виготовленої проєктно-кошторисної документації у 2016 році необхідно 186 мільйонів гривень. Така сума не під силу жодному міському, і навіть, обласному бюджету. Тому керівництво Золотоноші звернулося за підтримкою до державних владців. Було вирішено ремонтувати колектор частинами, а відповідно і фінансування надходитиме траншами. Визначено 4 черги: перша, друга і третя – це самоплинний колектор, а четверта – напірний.
У 2016 році відреставровано систему водовідведення протяжністю 524 метри – від парку Неверовського до податкової інспекції, що була визначена як перша черга. Наступного, 2017-го, планували приступити до ремонту чергової ділянки. Проте, за ініціативою колишнього екс-нардепа фінансування з держбюджету припинили, навіть незважаючи на закуплені матеріали. До речі, у 2020 році експерти торгово-промислової палати здійснили аналіз їхнього стану і зробили висновок: відповідають нормам.
У 2018 році КП «Міський водоканал» пройшов процедуру коригування проєкту. Навесні 2021 року на аварійному колекторі сталося провалля. Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський та голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко змогли домогтися виділення 35 мільйонів гривень з державного бюджету, необхідних для ремонту ділянки другої черги. На початку літа оголосили тендер на виконання робіт. Процедура тривала місяць, але переможець не був визначений, оскільки лідируюча компанія надала неповний пакет документів. Торги відповідно до законодавства відклали ще на 1 місяць. На початку серпня тендер відбувся, але витримали ще 10 днів, необхідних для оскарження проведених торгів. Щоби дати старт роботам, з міського бюджету виділили 1 мільйон гривень.
– Після того, як на колекторі сталося перше провалля, а згодом і друге, – каже директор КП «Міський водоканал» Сергій Кузнєцов. – Ми організували перекачування стоків. Задля цього задіяли станцію та 300 метрів рукавів. Суттєво допомогли у цьому маслоробний комбінат та держслужба з надзвичайних ситуацій.
За словами посадовця, на момент налагодження робіт з перекачування стоків споживачі були тимчасово відключені від водопостачання.
– Ми попередньо сповістили своїх абонентів та керівництво підприємств про тимчасові незручності і запропонували зробити запас води, – повідомляє посадовець. – Цей дискомфорт тривав якихось 4-5 годин, значна більшість містян перебувала у цей час на робочих місцях, тож мало хто помітив відсутність води у кранах.
28 вересня підрядна організація розпочала ремонт колектора. Стартували від будинку №30 на вул. Шевченка у напрямку центру міста до повороту на Замкову. На ділянці протяжністю 230 метрів зняли асфальт, вийняли землю і пісок.
– Нові труби заклали відповідно до вказаного геодезистами рівня, – розповідає Сергій Володимирович. – У п’ятницю, 8 жовтня, на об’єкті побували фахівці з технічного нагляду. Вони визначили обсяги виконаних робіт, оскільки відповідно до тендерної процедури попередня оплата не передбачена. Розрахунок здійснюється за фактом проведених робіт.
Підрядники працюють щодня, навіть у вихідні. Перервою у масштабних роботах стала неділя 10 жовтня. Ця вимушена зупинка була зумовлена виставленням та бетонуванням кілець оглядових колодязів. У понеділок траншею із закладеними трубами почали засипати піском і замивати для щільності. Паралельно розпочали підготовчі роботи на іншій ділянці – від вул. Шевченка, 52 до парку Неверовського протяжністю 300 метрів.
Як запевнив Сергій Кузнєцов, зупиняти водопостачання і водовідведення «Водоканалівці» не планують. Навіть, якщо у крайньому разі і виникне така необхідність, то перекриття буде тимчасовим.
– Нестандартна ситуація може статися, коли треба буде переставити перекачувальну станцію і протягти рукави на новій локації, або ж запобігти потраплянню стоків у грунтові води, – каже керівник.
Наступний етап – ділянка від вул. Шевченка, 30 до вул. Богодухівська.
Завершення заміни труб самоплинного колектора другої черги заплановано на 20 листопада. Комплекс робіт, у тому числі й асфальтування, запланований на 2021-2022 роки.