Про необхідність чіткого контролю паркування у нашому місті говорять не перший рік. Раніше муніципальні інспектори проводили рейди, аби відслідковувати правопорушників, але заступник міського голови Олександр Флоренко наголошує – муніципальникам необхідні сучасні технології для роботи.
Про це розповідає видання Золотоноша.City.
– Раніше муніципальні інспектори виходили «в поля», шукали правопорушників, фіксували порушення в ручному режимі й повідомляли про ці факти поліції. Зараз вони не уповноважені робити подібне, адже механізм оцифровізували і він проходить лише через «Дію». Тобто постає питання: або ми даємо муніципальникам механізм для роботи, або припиняємо муніципальні інспекції в цьому напрямку, – коментує ситуацію посадовець.
На засіданні позачергової сесії міськради, що відбулася 6 березня, Олександр Флоренко познайомив депутатів та представників громадськості з директором підприємства ТОВ «ЮНІП Україна» Миколою Василишиним, який поділився інформацією про можливості організації паркувальних місць, фото та відеофіксації порушень правил дорожнього руху та контролю оплати паркування зокрема. Підприємство запроваджує власні системи в Києві та Дніпрі.
Презентовану програму можна підключити на пробний період – 2 місяці, прорахувати її окупність і вирішити, чи ефективна вона для Золотоноші. Автоматична система фіксування коштує 60 тисяч гривень. Скільки вона забезпечить надходжень до бюджету у вигляді штрафів – необхідно тестувати, те ж стосується і платної парковки. Проте ймовірність окупності новації достатньо висока.
– У цивілізованому світі відповідно до кількості автомобілів розрахована кількість паркомісць. Спочатку треба забезпечити парковки для людей, а тоді робити платний паркінг, – зазначив депутат Анатолій Марченко.
Присутня директорка багатопрофільної лікарні Лариса Насальська зауважила, що базарники-підприємці мають звичку паркуватися і біля медзакладу, перешкоджаючи руху каретам швидкої допомоги та пацієнтам.
Питання винесуть на наступну чергову сесію, що відбудеться 22 березня.