Із початком весни дедалі частіше муніципали та служба благоустрою стикаються з проблемою захаращення земель загального користування та зелених зон. Чимала кількість мешканців приватного сектору, здійснивши обрізання гілля дерев, кущів, прибирання листя, збирають це все до купи та виносять за межі двору, складаючи обабіч дороги.
Головний аргумент таких дій: «я ж сплачую за вивіз сміття». На жаль, більшість громадян не вчитуються у квитанції, що надсилає їм щомісяця КП «Міський водоканал», де чітко вказується, що це – сплата за тверді побутові відходи, але аж ніяк не за гілля, рослинні рештки, опале листя тощо.
Виникає питання, а куди ж зникає сміття, яке господар виніс з двору та склав біля дороги?! Відповідь дуже проста – щороку з міського бюджету для вивозу та утилізації сміття горе-господарів, які вчиняють подібні дії, витрачається сума, яка дорівнює капітальному ремонту (асфальтуванню) близько трьох середньостатистичних вулиць міста.
На жаль, ніхто не задумується, що ці кошти можна було б спрямувати на більш нагальні потреби громади, аніж прибирання за господарями, які вважають, що винесене до дороги сміття, то вже не їхнє і нехай хтось інший з ним розбирається.